Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 790 227 088

Nasze butiki: Warszawa (szczegóły) / Wrocław (szczegóły)

Garnitury z kamizelką

Garnitur z kamizelką czy bez?

Garnitur z kamizelka, czyli garnitur trzyczęściowy zupełnie zmienia charakter zwykłego, klasycznego garnituru męskiego. Dodatek kamizelki powoduje, że garnitur staje się bardziej dostojny, bardziej elegancji i formalny. Ale trzeba przyznać, że nie zawsze tak było. Garnitur z kamizelką tradycyjnie kojarzy się bowiem ze strojem biurowym. To klasyka korporacyjnego ubioru w latach 50tych i 60tych XX wieku. To garnitur dwuczęściowy bez kamizelki uważany był za bardziej elegancki, zgodnie z zasadą “im prostsze tym bardziej eleganckie”. Ale to się zmieniło. Teraz każdy chcący podkreślić elegancję i niezwykłość swojego stroju sięga po dodatkowe elementy. Takie właśnie jak kamizelka. W klasycznym garniturze trzyczęściowym kamizelka jest wykonana z tej samej tkaniny co marynarka i spodnie. Oczywiście dopuszczalne są wariacje i wykonanie kamizelki z innej tkaniny. Taka inna kamizelka, zwana “odd vest” będzie jeszcze bardziej podkreślać niezwykłość zestawu i zwracać uwagę, dlatego zastanów się, czy na tym ci zależy.

 

Na jakie okazje pasuje garnitur z kamizelką.

W dzisiejszych czasach garnitur przestał być strojem codziennym i stał się strojem formalnym, zakładanym na ważne okazje biznesowe lub na ważne okazje życiowe. Tylko najwięksi dandysi ubierają garnitur na co dzień. Dla mężczyzny, który nosi garnitur na co dzień tajniki stylu i elegancji z pewnością są doskonale znane i będzie się czuł dobrze tak w dwuczęściowym jak i w trzyczęściowym garniturze. Jednak należy podkreślić, że garnitur trzyczęściowy będzie się kojarzył z większą formalnością i elegancja, wbrew rysowi historycznemu, właśnie dlatego, że jest “niezwykły” i przykuwa uwagę.

Sytuacją szczególną jest ślub kiedy bardzo namawiamy naszych klientów- przyszłych panów młodych- aby zdecydowali się na trzyczęściowy garnitur z kamizelką wykonaną z innej tkaniny niż reszta garnitur. Najczęściej rekomendujemy różne odcienie szarości, deseń gładki lub kratki, które pięknie komponują się z klasycznym granatowym garniturem i klasycznymi ślubnymi dodatkami.

 

Dla kogo garnitur z kamizelką?

Garnitur z kamizelką na pewno nie jest ubraniem idealnym dla każdego typu sylwetki. Pamiętajmy, że jest to dodatkowa warstwa tkaniny, która w oczywisty sposób pogrubia i dodaje optycznie kilogramów. Panowie o średniej budowie ciała lub szczupli nie muszę się kamizelek w garniturach pod żadnym  pozorem obawiać. Natomiast panowie z brzuszkiem powinni się dwa razy zastanowić.

Dla kogo jeszcze jest garnitur trzyczęściowy  kamizelką? Dla mężczyzn ceniących wygodę. Tak, to prawda. Kiedy mamy na sobie kamizelkę nie ma potrzeby nosić marynarki zapiętej. Dzięki temu odpięta marynarka nie krępuje ruchów. To właśnie dlatego kamizelka zwiększa a nie zmniejsza wygodę i swobodę!

 

garnitury z kamizelką
garnitury z kamizelkami
garnitur z kamizelką
garnitur z kamizelką w kratę
garnitury męskie z kamizelką
garnitur z kamizelką męski
garnitur z kamizelką w kratkę
garnitur kamizelka
garnitur z kamizelką w innym kolorze
garnitur i kamizelka
modne garnitury z kamizelką
garnitur z kontrastową kamizelką
star star-empty