Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 790 227 088

Nasze butiki: Warszawa (szczegóły) / Wrocław (szczegóły)

Koszule w paski

Pinstripe, pencil stripe, hair stripe? Kilka słów o koszulach w paski

Koszula w paski to ikona stylu biznesowego. Zapewne pamiętacie film Wall Street albo zdjęć z giełdy nowojorskiej czy londyńskiej. Co rzuca się w oczy? Szelki i koszule w paski. O ile kratka należy do wiejskiej posiadłości, ewentualnie popołudniowego wypadu do baru o tyle pasek jest częścią biznesowego dress codu.

Pasek paskowi nierówny i należy powiedzieć, że jest wiele ich rodzajów. Mówiąc w skrócie będą się one różniły między sobą grubością paska oraz rozstawem pasów (i tym samym ilością bieli pomiędzy pasami). Zgodnie z kardynalną zasadą dress codu, im więcej bieli w koszuli tym bardziej jest ona formalna, im wyraźniejszy wzór tym bardziej z kolei nieformalna jest koszula. Do granatowego garnituru czy marynarki załóż koszulę w drobną kratkę vichy, czy biało granatowy pin stripe. Koszule nie zawsze muszą być dwukolorowe.

Jeśli zakładasz swoją koszulę w paski pod marynarkę czy garnitur możesz sobie pozwolić na bardziej krzykliwy wzór. Dlaczego? ponieważ marynarka zasłoni dużą część koszuli, i nawet bardzo wyraźna kosuzla nie sprawi wrażenia krzykliwości.

Koszula w paski podstawą biznesowego stylu- czy tylko?

Jak napisaliśmy na początku, koszula w paski kojarzy się głównie ze stylem biznesowym. Ale jak zwykle są odstępstwa od zasad. w męskiej modzie funkcjonuje kilka typów koszul w paski, które przynależą do stylu nieformalnego. Takim przykładem jest koszula w prążek, wykonana z tkaniny oxford i wyposażona w kołnierzyk OCBD, czyli na guziczki. To ikona stylu uniwersyteckiego i weekendowego. Podobnie jak koszula w prążek wykonana z lnu. Obu tych przypadkach, to właśnie nieformalny charakter tkaniny decyduje o charakterze całej koszuli niezależnie od jej deseniu.

Jak łączyć wzory kiedy mamy na sobie koszulę w paski?

Jeśli nosisz na sobie koszulę w paski i próbujesz ją połączyć z innymi elementami garderoby takimi jak krawat czy marynarka, musisz pamiętać o zasadach łączenia wzorów. Nie sa one trudne, ale dla wielu mężczyzny nawet prosta zasada to zadużo i wolą do koszuli we wzór zakładać wyłącznie gładkie marynarki i krawaty. Nic bardziej błędnego.Taka zasada wynika raczej z zachowawczości i nie  ma większego sensu. Noszą koszulę w pasek i próbując zestawić ją z innymi elementami we wzór pamiętaj o tym aby zadbać o różnicę w skali wzorów. Na przykład- załóż koszulę w drobny pasek i krawat w duże pasy. Te dwa wzory nie będą się gryzły. Jeśli zadbasz o różnicę w skali między wzorami wszystko będzie dobrze. Tyczy się to próby mieszania dwóch takich samych wzorów (pasek z paskiem). Jeśli mieszasz paski  z kratką, staraj się z kolei aby skala wzrostu była podoba.

koszule w paski
koszula w paski
koszula w paski męska
koszule w paski męskie
koszule w pasy
koszula w pionowe paski męska
koszula w paski czarno białe
koszula w paski niebieskie
męskie koszule w paski
męska koszula w paski
koszula męska w paski pionowe
koszule męskie w pasy
star star-empty