Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 790 227 088

Nasze butiki: Warszawa (szczegóły) / Wrocław (szczegóły)

Koszule lniane

Len to jedna z najlepszych tkanin na koszule

Len to jeden z najszerzej wykorzystywany materiał w modzie. Zwłaszcza w Polsce w której rośnie len bardzo wysokiej jakości. O doskonałych właściwościach lnu decydują długi i bardzo sztywne włókna, które od tysięcy już lat wykorzystywane są do produkcji tkanin. Len irlandzki, którego włókna są cieńsze i delikatniejsze niż lnu polskiego, uważany jest za najlepszy na świecie i szeroko wykorzystywany do produkcji delikatnych tkanin lnianych w tym tkanin na koszule. Właściwości fizyczne lnu powodują, że tka się z nich tkaniny o otwartym splocie, dość grube w chwycie, ale przez otwarty splot bardzo przewiewne. Dzięki temu len jest idealną tkaniną na lato. Jest niezastąpiony zwłaszcza na koszule. Naturalna barwa to szaro brunatny. Lnu surowego właściwie nie wykorzystuje się w modzie. Każdy len jest barwiony na dowolne kolory, które na tej tkaninie wychodzą bledsze i subtelniejsze.

Niezapomniany szyk letnich koszul lnianych

Letnie koszule nie są lubiane przez wszystkich ponieważ ich charakterystyczną cechą, mającą oczywiście związek z charakterem włókna lnianego, jest to, że mocno się gniotą. Jednak pognieciona marynarka czy koszula z lnu nie sprawia wrażenia niechlujnej czy brudnej. Wręcz przeciwnie. Każdy doskonale wie, że taka jest charakterystyka lnianych tkanin. Coś za coś. Jej niezwykłe właściwości takie jak przewiewność lub higroskopijność (odprowadzanie wody) mają swoją cenę. Jest nią właśnie gniotliwość tkaniny. Jednak len jest tkaniną bardzo szykowną, wręcz elegancką, choć oczywiście nie jest formalny- nie założymy lnianej koszuli na wieczorowe wyjście do teatru. Wiele światowych ikon mody uwielbiało lniane koszule. Jedną z nich był Pablo Picasso. Nic dziwnego. Lniana koszula podkreśla ekstrawagancję, luz i kreatywnego ducha noszącego. Jest wręcz idealnym kompanem do nadmorskiego kurortu, letniego ogrodu czy do miasta. Wszędzie tam, gdzie zależy ci na komforcie termicznym wybierz lnianą koszulę.

Lniane koszule Macaroni Tomato wykonane są krawieckiej odmiany tej tkanina która charakteryzuje się większą delikatnością. Len jest lekko sprasowany, ale oczywiście struktura tej letniej tkaniny koszulowej jest bardzo dobrze wyczuwalna.

Jak dopasować lnianą koszulę?

Kupując koszulę lnianą trzeba mieć świadomość, że nosi się ona zupełnie inaczej niż koszula z tkaniny bawełnianej. Należy też o nią inaczej dbać i inaczej pielęgnować. Pod żadnym pozorem nie można przekraczać temperatury prania powyżej 30 stopni. Pamiętajmy, że  len zbiega się w praniu bardziej niż bawełna. Dlatego właśnie każda koszula lniana Macaroni Tomato  ma dodane wymiary do tabeli rozmiarowej jaką stosujemy przy koszulkach bawełnianych. Oznacza to, że kupując na przykład rozmiar 40 koszuli lnianej, będzie ona wydawała się obszerniejsza niż koszula bawełniana w tym samym rozmiarze. Ale zabieg ten jest konieczny właśnie po to, aby po kilku praniach koszula wciąż miała dobry rozmiar. Zresztą delikatny oversize przy letniej nieformalnej koszuli nie jest niczym złym.

Koszule lniane często noszone są na spodnie, powinny być więc nieco dłuższe niż bawełniane. W tym przypadku nie chodzi nawet o kurczliwość tkaniny w czasie prania, ale to że bardzo szybko pomnie się i podejdzie do góry. To samo dotyczy się również rękawa. Szybko pomarszczy się w łokciu idąc do góry, dlatego powinien być nieco dłuższy w porównaniu do koszul bawełnianych.

Oczywiście wszystkie też rzeczy wzięliśmy pod uwagę projektując nasze koszule lniane Macaroni Tomato.  Wybierając swoją koszulę, wybierz taki sam rozmiar jak w swojej ulubionej koszuli bawełnianej Macaroni tomato. O odpowiednie zmiany w wymiarze nie musisz się martwić. Zadbaliśmy o to.

koszule lniane
koszule z lnu
koszule lniane męskie
koszula lniana
koszula lniana męska
koszula z lnem
męskie koszule lniane
koszula lniana biała
lniane koszule męskie
koszula z lnu
lniana koszula
lniane koszule
Rated 5  on the scale 1 - 5  based on 5 customer reviews
  
Jedne z lepszych koszul jakie miałem
  
Bardzo ładne wzory
  
Super Koszule, polecam. Bardzo dobry gatunkowo len
  
Polecam
  
Bardzo dobrze sie ukladają i co najwazniejsze sa bardzo trwałe, polecam
star star-empty