Menu Shop-online
K

ażdy dandys wie, że w świecie stylu i męskiej elegancji liczą się dwa kraje. To oczywiście Anglia ze swoimi tweedami i całym dziedzictwem Savile Row oraz Włochy, z różnorodnością szkół krawieckich, miękką konstrukcją i słynną włoską sprezzaturą. Wydawać by się mogło, że te dwa światy są nie do pogodzenia. W tym sezonie podjęliśmy taką próbę.

Pamiętam moją wizytę w Neapolu przed paroma laty i widoczne tam na każdym kroku wpływy angielskie. U Capellego zachwycałem się krawatami z angielskiego jedwabiu Vanners, u Marinelli można było kupić tylko angielskie buty, a sklepy z tkaninami na Via Filangieri pełne były angielskich tweedów.

W naszej jesiennej kolekcji chcieliśmy połączyć to co najlepsze w obu tych światach. Stąd pomysł na kolekcję marynarek bez podszewki, z delikatnym wypełnieniem w ramionach, włoskich duchem, ale uszytych z angielskich tweedów. Marynarki oparte są na konstrukcji #MTCollective, która tak przypadła Wam do gustu.

Do naszej kolekcji wybraliśmy kilka tkanin, z których gotowe marynarki znajdziecie na wieszaku. Jeśli Wasz rozmiar nie będzie dostępny, w ciągu 3 tygodni go doszyjemy. Oprócz naszej selekcji materiałów, znajdziecie 5 próbników angielskich tweedów, z których możecie wybrać dowolną tkaninę i w nieco wyższej cenie zamówić marynarkę lub kamizelkę.

Jeśli myślicie, że Anglicy to nudziarze noszący tylko spokojne i bezpieczne ubrania, zapomnijcie o tym. To kraj mający wielowiekową tradycję artystycznej ekspresji i indywidualizmu. Dlatego oprócz spokojnych szarości, granatów czy brązów, znajdziecie w naszych próbnikach kolory odważne, mocne i z pewnością przyciągające oko. Jak zwykle kompetentna obsługa w Macaroni Tomato pomoże Wam wybrać odpowiednią tkaninę. Zapraszamy!