22 kwietnia 2020

Ślub w czasach wirusa.

To będzie poważny wpis. Nie wiem nawet czy to moje miejsce, żeby pisać to co chcę napisać, ale uznałem, że w czasach pandemii musimy być ze sobą, komunikować się poważnie i prawdziwie.

Spójrzmy prawdzie w oczy, normalnego ślubu i wesela nie będzie się w Polsce dało przeprowadzić jeszcze przez wiele miesięcy, a może lat. Pojawiają się głosy, że jakiś rodzaj ograniczenia kontaktów społecznych potrwa nawet do 2022 roku.  Wesele, na którym w nieskrępowany sposób bawi się kilkadziesiąt czy ponad 100 osób, jest abstrakcją. A nawet jeśli będzie to jakimś cudem możliwe, zniknie beztroska, wkradnie się strach i obawa. Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Trzeba ją przyjąć do wiadomości.

Zamiast zadawać sobie pytanie, kiedy będziemy mogli zrobić normalny ślub i wesele, trzeba sobie zadać pytanie: “jak będzie wyglądał mój ślub i wesele w czasie pandemii?”.

ślub koronawirusNie, nie będę Wam dawał konkretnych porad organizacyjnych. Nie jestem wirusologiem ani prorokiem. Myślę, po prostu, że będziecie musieli sobie zadać pytanie co jest dla Was najważniejsze w tej sytuacji. A najważniejsze jest to, że chcecie być razem. Chcecie być mężem i żoną. Tak naprawdę nic innego się nie liczy. A to oznacza, że najważniejszy element Waszego ślubu nie podlega żadnym ograniczeniom. Czyż to nie dobra informacja?

Przyjęcie do wiadomości innych ograniczeń i pogodzenie się ze stratą będzie konieczne.

ślub koronawirusJestem współwłaścicielem firmy zajmującej się szyciem garniturów ślubnych. Każdego roku swój wygląda i samopoczucie (oczywiście to związane z wyglądem) powierza nam kilkuset panów młodych. Przychodzicie do nas ze swoimi narzeczonymi. Zamawiacie u nas garnitur na miarę lub dobieracie gotowy. To część ślubnego rytuału. Początek Waszego święta. Dlaczego to robicie? Bo chcecie wyglądać doskonale dla siebie, dla niej. Bo chcecie czuć się świetnie. Bo chcecie wyssać każdą przyjemność ze swojego święta miłości. Nie rezygnujcie z tego. Zadbajcie o siebie. Teraz bardziej niż zwykle. Dajcie się sobą zaopiekować, spełnijcie swoje marzenie.

ślub koronawirus

Niezależnie od sytuacji jedno jest pewne, na ślubie będą przynajmniej dwie osoby. Ty i Ona. Zadajcie sobie pytanie jak się chcecie czuć i jak chcecie wyglądać tego dnia? Żaden wirus nie ma tu nic do rzeczy.

 

star star-empty