24 stycznia 2020

Ślub Vintage – ślub w stylu vintage #govintage

ŚLUB VINTAGE – SEZON ŚLUBNY 2020

W tym cyklu będziemy dekonstruować najpopularniejsze style ślubne, aby pomóc Ci zdecydować, czy chcesz #goglamour #goboho #goclassic #govintage #gosmart, a może żadne z powyższych i zdecydujesz się na #gocrazy.

Ślub vintage to gra z konwencją, elementy retro, niekonwencjonalność.

ślub vintageVintage, czyli staromodny, staroświecki, retro. Jeśli decydujesz się na taki ślub oznacza to, że uciekasz od klasyki i decydujesz się na kostium. W Twoim stroju pojawi się element gry z konwencją. I bardzo dobrze. W Macaroni Tomato uwielbiamy takie gry. Zanim jednak podpowiemy, jak osiągnąć retro look, zadajmy sobie podstawowe pytanie: czy oprawa ślubu i suknia Twojej wybranki również będą mieścić się w tym stylu? Jeśli odpowiadasz twierdząco, możemy działać.

ślub vintagePamiętaj, że ślub vintage będzie najczęściej mniej formalny (elegancki) niż styl glamour czy classic. Dlaczego? Aby osiągnąć efekt vintage należy wyjść poza ścisły krąg formalnej elegancji, ciemnych kolorów i prostych form ubrania. Sięgamy głębiej do historii ubioru i tam czerpiemy elementy stylu vintage. Oto kilka z nich:

  • tkanina – możesz zdecydować się na bardziej zgrzebną wełnę, taką jak flanela czy tweed. Oczywiście są to tkaniny zimowe. W lecie możesz sięgnąć po len lub bawełnę.
  • wzory – wbrew pozorom używanie i łączenie wzorów, jest bardzo vintage. Mężczyźni w dawnych czasach mieli dużo większą wiedzę dotyczącą mody i potrafili ze sobą łączyć nieoczywiste elementy. Musisz wspiąć się na ich poziom stylu, aby być vintage. Pomyśl o garniturze w kratkę i koszuli w drobny prążek z kontrastującym białym kołnierzykiem. Pomyśl o butach z delikatnym ażurem (zamiast gładkich oksfordów). To właśnie elementy stylu o jakie nam chodzi.
  • kolory – skoro powiedzieliśmy A, powiedzmy też B. W stylu vintage mieszczą się nieoczywiste kolory, które w stylu classic czy glamour nie mają zastosowania. Butelkowa zieleń, różne odcienie brązu i beżu, bordo. Wszystko jest dozwolone o ile ze sobą gra i jest harmonijne.
  • detale – w nich jest pies pogrzebany. To najbardziej dyskretny sposób zaznaczenia stylu vintage. Na przykład koszula z kołnierzykiem klubowym (czyli z zaokrąglonymi rogami) albo tab (czyli spinana pod krawatem) lub pin collar (ze szpilką spinającą wyłogi kołnierza), muszki, spinki do mankietów, zegarki na łańcuszku w kieszonce kamizelki. Rozumiesz chyba o czym mowa. Poczuj się jak Dickensowski dandys.

ślub vintageAle uwaga, ślub vintage bywa trudny, bo cienka jest granica między stylem a przesadą, między dobrze wystylizowanym ubraniem, a przebraniem. Nie bój się jednak. Zabawa konwencją i stylem to fantastyczna przygoda, a z doświadczenia wiemy, że Panowie Młodzi którzy decydują się na ten kierunek należą do najbardziej usatysfakcjonowanych. Osiągamy razem z nimi efekt ciekawego, nieoczywistego, niecodziennego ubrania, które idealnie komponuje się z okazją i jego oprawą.ślub vintage

Jeśli Twój ślub będzie właśnie w stylu vintage – #govintage razem z nami! Doradzimy Ci każdy szczegół zestawu. Z nami będziesz bezpieczny.
A jeśli chcesz zobaczyć pozostałe style na sezon ślubny 2020 – kliknij tutaj.

Fotografie autorstwa Pokadrowani

star star-empty