31 stycznia 2020

Ślub Smart – ślub w stylu smart-casual #gosmart

ŚLUB SMART – SEZON ŚLUBNY 2020

W tym cyklu będziemy dekonstruować najpopularniejsze style ślubne, aby pomóc Ci zdecydować, czy chcesz #goglamour #goboho #goclassic #govintage #gosmart, a może żadne z powyższych i zdecydujesz się na #gocrazy.

Ślub smart to luz, trendy, elegancja i uniwersalność.

 

ślub smart-casualAngielskie słowo smart w swoim pierwszy znaczeniu oznacza mądry, inteligentny, przebiegły. Słownik języka angielskiego daje jednak kolejne znaczenia – elegancki, modny. W słowniku dandysa słowo smart oznacza jeszcze coś innego. To strój elegancki, ale nie za bardzo. Na luzie, ale nie za bardzo… Po prostu po środku. Jeśli jesteś inteligentny i mądry i chciałbyś się ubrać elegancko, ale na luzie, to jesteś właśnie SMART! We wszystkich znaczeniach tego słowa.

Co jest zatem wyróżnikiem stylu smart i jak zbudować półformalny, ale elegancki strój? Według kanonu styl smart buduje się mieszając ze sobą spodnie i marynarkę wykonane z innej tkaniny. Klasyką gatunku jest zestaw koordynowany składający się z szarych spodni i granatowej marynarki.  Inną opcją będą spodnie beżowe czy czerwone. Wybór butów w stylu smart jest naprawdę dowolny. Zmieszczą się tu czarne oxfordy jak i zamszowe loafersy założone na gołą stopę. Podobnie z koszulami.  Dopuszczalne są prążki i paski. Krawat nie jest wcale konieczny.

ślub smart-casual

Jednak pamiętajmy, że próbujemy zaadaptować styl smart do ślubu, czyli sytuacji bardzo formalnej. Dlatego nasza rada jest taka, żeby ostrożnie poruszać się po skali formalności i ze spectrum elementów stylu smart wybierać bardziej eleganckie elementy.

Załóż spodnie wełniane z kantem, a nie bawełniane chino. Będą wyglądać schludniej. Zaakcentuje formalność okazji białą koszulą. Jeśli szukasz kolorowego, mniej formalnego elementu, poszukaj ciekawej tkaniny marynarki lub kamizelki. I pod żadnym pozorem nie idź na własny ślub z gołą szyją. Mucha albo krawat są konieczne. Dają poczucie schludnego ubrania i wykańczają całość.

ślub smart-casualOstatnia, ale bodaj najważniejsza uwaga dotycząca stylu smart. Mimo luzu i odformalnienia stroju jaki wprowadzasz do ślubnej garderoby, powinno się czuć, że jesteś ubrany na specjalną okazję. Warto poinformować gości, że ślub jest nieco bardziej na luzie. Jednak Ty, mimo wszystko, powinieneś być najbardziej eleganckim facetem na swoim ślubie!

Jeśli Twój ślub będzie właśnie w stylu smart – #gosmart razem z nami! Doradzimy Ci każdy szczegół zestawu. Z nami będziesz bezpieczny.
A jeśli chcesz zobaczyć pozostałe style na sezon ślubny 2020 – kliknij tutaj.

Fotografie autorstwa Pokadrowani

star star-empty