Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 790 227 088

Waluta: 
6 kwietnia 2018

Marynarka Capri – Jedna konstrukcja, dwa podejścia.

Gdy tylko opracowaliśmy naszą nową miękką konstrukcję marynarek Capri, nie tylko Wojtek zapragnął uszyć ubranie dla siebie. Reszta ekipy poszła w jego ślady, każdy po swojemu. Zobaczcie, jakie były wybory Michała i Mateusza.

Wspólny mianownik: obaj wybrali miękkie, matowe tkaniny. Obaj postawili także na wszycie rękawa z marszczeniami, nie na płasko. A także nakładane kieszenie, szerokie otwarte klapy i… te same, jasne guziki z rogu bawolego. Efekty są jednak zdecydowanie odmienne. Marynarka Capri – kilka słów, wprost od tak zwanych “hard-userów”.

Macaroni Tomato - moda męska

Mateusz – zielona marynarka w niebieską kratę windowpane

Czasem bywa tak, że wybór tkaniny nie jest podyktowany tygodniami rozmyślań o perfekcyjnym odcieniu, a przypadkiem. Miłość od pierwszego wejrzenia istnieje także w przypadku ubrań! Kiedy przez przypadek trafiłem na resztkę beli tej pięknej wełny z kaszmirem od Loro Piany, wiedziałem już, że muszę z niej uszyć marynarkę. Zrobienie tego w konstrukcji Capri było naturalnym wyborem – materiał jest cudownie miękki, “puszysty” i mięsisty, po co więc go usztywniać niepotrzebnymi wkładami czy poduszkami?

Macaroni Tomato - moda męska
Macaroni Tomato - moda męska

Wszycie rękawa z marszczeniami, kieszeń piersiowa cięta po łuku i kieszenie boczne w kształcie kielichów to naturalne wybory stylistyczne w takiej marynarce. Gładkie plecy? To już efekt szycia na miarę 😉

Kolor wbrew pozorom jest bardzo uniwersalny. Nazwanie tej marynarki bardziej uniwersalną od granatowego blezera byłoby przesadą, choć zdecydowanie lepiej niż on pasuje do dżinsów – a to przecież chyba najczęściej noszone spodnie z szafy wielu panów. Zestaw z szarą flanelą także będzie wyglądać świetnie, pozwalając wybić się marynarce na pierwszy plan.

Macaroni Tomato - moda męska

Tkaniny starczyło jeszcze na kamizelkę… więc skorzystałem z okazji. Paradoksalnie pasuje ona najlepiej właśnie do tych bardziej casualowych zestawów. Dwie warstwy z tej samej tkaniny sprawiają wrażenie “docieplenia”, nie uformalniania na siłę. Dużo gorzej czułbym się (i pewnie wyglądał), gdyby wymienić tu dżinsową koszulę na białą lub błękitną, dżinsy na spodnie z kantem i dołożyć krawat.

Marynarka jest niesamowicie wygodna, aż nie chce się jej zdejmować. Stała się zdecydowanie ulubioną w mojej szafie. Noszę ją bardzo często, aż do tego stopnia, że ostatnio nie zdjąłem jej do noszenia kartonów przeprowadzkowych. To już oczywiście przypadek i przesada, ale pokazuje, jaka jest swoboda ruchów w dobrze skrojonej marynarce na miarę.

 

Michał – czekoladowy garnitur z flaneli

Macaroni Tomato - moda męska

Mateusz pisząc o miłości od pierwszego wejrzenia wspomniał o tygodniach planowania, przemyśleń i rozważań przy wybieraniu tkaniny. Uniknął tego żmudnego procesu, ale w moim wypadku było dokładnie tak. Na brązową flanelę zachorowałem już zeszłego lata, znalezienie odpowiedniej tkaniny zajęło mi ładnych kilka tygodni i wymagało przejrzenia dziesiątek próbek.

Macaroni Tomato - moda męska

O ile tkanina prawie przysporzyła mi siwych włosów, o tyle z konstrukcją nie miałem żadnych problemów decyzyjnych. Planowałem mieć możliwość noszenia garnituru na sportowo, na przykład jak na powyższych zdjęciach, oraz móc rozkompletować marynarkę i spodnie. A marynarka Capri nadaje się do tego idealnie, ze względu na wygodę jaką zapewnia oraz nieformalny styl. O szczegółach pisał powyżej Mateusz, ja dodam tylko, że marynarka ma przy swojej całej miękkości pięknie zaznaczony “roll klap”, czyli miejsce ich wywinięcia.

Macaroni Tomato - moda męska

Wszycie koszulowe to nie był mój must have. Przyznaję, początkowo byłem sceptyczny i planowałem wszyć rękawy na płasko. Kiedy jednak zobaczyłem jak to wygląda na żywo, stwierdziłem, że warto spróbować. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, bo marszczenia świetnie wyglądają na tej tkaninie, o co przy moich szerokich ramionach nie jest łatwo.

Macaroni Tomato - moda męska

Szeroka klapa to w zasadzie już klasyka naszej konstrukcji i ogromnie polubiłem efekt jakiego nadaje wizualnie. Przy mojej szczupłej klatce piersiowej, dodaje mi nieco powagi i gabarytu, nie wspominając o tym, że moim zdaniem wygląda piekielnie stylowo! Gdyby jednak ktoś nie był takim mikrusem jak ja, mamy możliwość poszerzania klap w naszym systemie MTM. Oczywiście działa to również w drugą stronę i w razie potrzeby można je zwęzić.

Jedyny problem tego garnituru jest taki, że chciałbym nosić go non stop, bo brąz doskonale komponuje się z moją garderobą. Muszę się więc mocno pilnować, by nie ulec pokusie i nie chadzać wciąż w tym samym komplecie 😉

 

 

Marynarki w konstrukcji Capri możecie zamówić w naszym salonie na Rozbrat 22 w cenie już od 1299 złotych. Zapraszamy do odwiedzin!

Autorem zdjęć jest: @Mr Firebeard Photography

[ninja_form id=5]

star star-empty