Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 790 227 088

Waluta: 
28 czerwca 2019

Lniany garnitur – zwycięstwo nad upałem

Pocicie się w swoich garniturach przy 35 stopniach w cieniu? Nic w tym dziwnego. Jeśli chcecie znaleźć idealny garnitur na lato, musicie zmienić swoje myślenie o tym co to w ogóle znaczy.

35 stopni w cieniu to niezła szkoła dla polskiego dandysa. Płynie w nas nordycka krew, nasi dziadowie chodzili okutani w futra, a nie ubrani w lekkie tuniki. Strefę naszego termicznego komfortu zapisaną mamy w genach.

Dlatego kiedy temperatury przekraczają 30 stopni nasze wewnętrzne termostaty wariują a pot cieknie po plecach strumieniami. Jeśli jesteś dandysem i szukasz idealnego rozwiązani możliwe są dwa podejścia. Jedno nazwę roboczo podejściem profesjonalnym.

Polega ono na szukaniu marginal gains, szukaniu takiej kombinacji tkanin, która da lepszy komfort termiczny. To próba ucięcia każdego grama w grubości tkaniny na marynarkę czy koszulę. To zaawansowane deliberacje o otwartych splotach, bezkompromisowa walka z podszewką. Efekt jest taki, że nosimy na sobie muślinowe mgiełki i…. cały czas jesteśmy spoceni. Nie ma rady… garnitur krawat i koszula to ciągle kilka warstw tkanin i nawet jeśli są najcieńsze z możliwych to i tak para bucha.

Jest też drugie podejście, które roboczo nazywam „zmiana konwersacji”. Nie podoba ci się upał? Nie podoba ci się, że wilgotne od potu ubrania bardziej się mną? Nie walcz z tym. Nie dasz rady. Uczyń z tego część stylu.

Dlatego właśnie, kiedy żar leje się z nieba uwielbiam zakładać lniane garnitury lub marynarki. Nie, nie są bardzo przewiewne, nie są też cienkie. Nie powodują, że chłodny zefirek pląsa nam pod pachami. Dalej jestem wildlingim z północy wystawionym na koszmary południa.  Kocham len, bo się mnie! Bo wygląda na tak samo zmęczony jak ja. Bo w lnie mogę być uśmiechniętym widlingiem, który nie przejmuje się fałdkami i ogólnym wrażeniem niedbałości.  To część stylu. Nie jestem niechlujem, który przegrał walkę z gorącem. To upał przegrał walkę ze mną!

star star-empty