Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 790 227 088

Nasze butiki: Warszawa (szczegóły) / Wrocław (szczegóły)

Koszule na spinki

Koszule zapinane na spinki

Biżuteria w męskiej garderobie to temat drażliwy. Kobietom w tej kwestii wolno o wiele więcej. Mężczyzna lubiący błyskotki nie może sobie pozwolić na wiele. Biżuteria nie jest męską domeną. Dress code pozwala tu na kilka tylk wyjątków: obrączka ślubna, rodowy sygnet, zegarek i właśnie spinki do mankietów koszuli. Jeśl więc jesteś męskim wydaniem sroki ilubisz błuyskotki, spinki do mankietów to jeden z niewielu obszarów w których możesz się wyżyć.

Rodzajów i materiałów z jakich zrobione są spinki są setki czy tysiące. Są też spinki robione na zamówienie, które pozwalaja na zaznaczenia swojej indywidualności i stylu. Niezależnie od tego jaką spinkę wybierzesz, koszula na spinki różni się tylko jednym szczegółem od koszul zwyczajnych. A mianowicie ma podwójny, wywijany mankiet zaopatrzony w dziurki, przez które przechodzi spinka. Taki mankiet jest zazwyczaj zakończony na prosto, na okrągło. Spotyka się też czasem mankiety do koszul na spinki zakończony ściętym rogiem.

Formalność koszul na spinki

Obecność elementu jubilerskiego w koszulach na spinki powoduje, że z zasady są to koszula formalne. Oznacza to, że będziemy je nosić z marynarką czy garniturem. Konstrukcja mankietu uniemożliwia w zasadzie podwinięcie rękawa w takiej koszuli, noszenie jej z rozpiętym mankietem (a więc bez spinek) również nie jest możliwe. Takie koszule nie są nigdy projektowane z tkanin takich jak len czy flanela, ponieważ charakter tkaniny kłóciłby się z charakterem i modelem koszuli. Podobnie nie robi się koszul na spinki z kołnierzami typu button down.

Najbardziej popularną i najczęściej spotykaną koszulą na spinki będzie koszula biała. Tu spinka podkreśla jeszcze bardziej elegancki i formalny charakter koszuli. Ale zdarzają się też koszule na spinki w innych kolorach. Zwłaszcza anglicy, którzy nie przepadają za koszulami białymi, kochają koszule na spinki wykonane z kolorowych pasków czy krat. Ale pamiętajmy, spinki podnoszą formalność koszuli i powodują, że jest to koszula, którą zawsze nosimy w zestawie z marynarką czy garniturem.

Na co zwrócić uwagę kupując koszulę na spinki

Konstrukcja koszuli powoduje, że zwinięty mankiet i spinka tworzą ciężki optycznie element dookoła męskiego nadgarstka. Taki mankiet jest też często ciaśniejszy niż mankiet na guziki. Ma to znaczenie jeśli lubisz nosić zegarki z grubą kopertą. Dodatkowo jeśli jesteś drobny i szczupły koszula z mankietem może na tobie wyglądać nieproporcjonalnie, a wtedy lepszym rozwiązaniem jest koszula na guziczki.

koszule na spinki
koszula na spinki
koszula z mankietami na spinki
koszule z mankietami na spinki
koszule z mankietami zapinanymi na spinki
koszule na spinki męskie
koszula na spinki męska
koszule z mankietem na spinki
koszula z mankietem na spinki
eleganckie koszule męskie na spinki
koszule męskie eleganckie na spinki
koszula na spinki do mankietów
star star-empty