Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 790 227 088

Waluta: 

Klasyczne męskie buty na ślub

Ślub to okazja formalna, dość ściśle skodyfikowana w dress codzie. Oznacza to, że nie ma tu miejsca na wiele szaleństw jeśli chcemy utrzymać ślub w konwencji klasycznej czy tradycyjnej. Cały nasz strój powinien być wtedy stonowany i buty nie są tu żadnym wyjątkiem. Wybierając buty męskie ślubne zadaj sobie pytanie jaki będziesz miał garnitur. Do ciemnego granatu i szarości zawsze najlepiej pasują czarne buty. Są one też wyjściem najbardziej formalnym i najbezpieczniejszym. Pamiętaj, że klasyczna zasada dress codu mówi, że im prostsze w formie są buty tym są bardziej eleganckie. Dlatego za najnormalniejszy typ obuwia męskiego uważa się oksfordy. To proste buty z zamkniętą przyszwą i jednym przeszyciem na nosku. Te buty wypastowane na lustro mógłbyś nosić nawet do smokingu jeśli właśnie w nim idziesz do ślubu. Niższe w hierarchii elegancji są buty z charakterystycznym wzorem na nosku. Takie buty doskonale sprawdzą się zwłaszcza w zestawach ślubnych retro/ vintage bo przywodzą na myśl klasyczną elegancję męską z lat  40tych czy 50tych.

Czarna czy brązowe męskie buty do ślubu?

Jaki kolor butów do ślubu mam założyć, to jedno z najczęściej słyszanych pytań. Najczęściej wybierane opcje to czerń i brąz. Zwłaszcza brąz zyskuje teraz na popularności, ale należy zaznaczyć, że nie jest to wybór klasyczny i nie zawsze do wszystkiego pasuje dlatego należy być tu ostrożnym. Jeśli masz na sobie garnitur z jasnego odcienia granatu lub chcesz iść do ślubu w konwencji boho/vintage wtedy buty brązowe mają uzasadnienie. Zawsze odejmą one zestawowi elegancji co w tych przypadkach jest uzasadnione i pożądane. Buty brązowe nie będą się natomiast nadawały do ślubów w konwencji glamour czy klasycznej kiedy wymagana jest elegancja i wierność klasycznym kanonom.

O czym pamiętać wybierając męskie buty ślubne?

Swoje buty ślubne kupuj jak będziesz miał już zaplanowane inne elementy zestawu. Nie zaczynaj kompletowania swojej ślubnej garderoby od nich. Kiedy będziesz miał już garnitur i znał konwencję ślubu będzie Ci łatwiej zdecydować jakie buty założyć. Namawiam abyście nie unikali butów męskich na skórzanej podeszwie. Wyglądają smuklej i bardziej elegancko, są też dużo bardziej komfortowe przez to, że stopa w nich mniej się poci. A ślub to stresująca okazja. Koniecznie kup buty kilka tygodni przed okazją, i załóżcie kilka razy. Niech własny ślub nie będzie pierwszym razem kiedy masz nowe buty na nogach. Dlaczego? Chyba łatwo się domyślić.

buty męskie ślubne
buty męskie na ślub
męskie buty ślubne
męskie buty na ślub
buty na ślub męskie
buty męskie do ślubu