22 stycznia 2020

Jak wygląda szycie na miarę i dlaczego warto?

Jak wygląda szycie na miarę w Macaroni Tomato Warszawa?

Szycie garnituru obrosło swoistą legendą. Ale tak naprawdę jak wygląda szycie na miarę? Nierozerwalnie łączy się z rozbudowanym rytuałem przymiarek, wybierania tkanin i dodatków. Łechce nasze ego i jest szalenie przyjemne. W zabieganym świecie trzeba na chwilę stanąć w bezruchu, odłożyć komórkę, skupić się i pozwolić na pracę specjalistom zbierającym miarę. To proces na wskroś staroświecki, bezwstydnie czasochłonny i przez to luksusowy.

jak wygląda szycie na miarę
W czasach, kiedy luksus nie jest już słowem pozytywnym, należy się tu większy komentarz. Szycie miarowe było w czasach sprzed masowej konfekcji jedyną dostępną opcją kupowania ubrań. Ze względu na swoją pracochłonność jest to proces drogi, dlatego wielu mężczyzn miało zaledwie jeden czy dwa garnitury. Zmuszało to producentów do takiego przemyślenia swojego produktu, aby był długowieczny. I rzeczywiście, dobrze zrobiony garnitur można nosić latami, przerabiać wielokrotnie, aby zmieniał się wraz z figurą właściciela. Wysoka cena ubrania rozkłada się więc na długie lata. Jest to myślenie zupełne obce w dzisiejszych czasach szybkiej mody i kolekcji rzucanych do sklepów co dwa tygodnie. Niemniej jednak ciągle jest dużo ludzi, którzy przedkładają jakość i styl nad ilość. Czy należysz do tych osób? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.

jak wygląda szycie na miaręJeśli zastanawiałeś się jak wygląda szycie na miarę albo było to Twoim marzeniem, a brakowało okazji, to ta właśnie się nadarzyła. Oferujemy po raz pierwszy w historii marki specjalną ofertę na szycie na miarę. Już za 1999 zł możecie uszyć u nas marynarkę na miarę z wyselekcjonowanych doskonałych tkanin. Więcej informacji tutaj – oferta ważna do 27.01.20.

Jak się przygotować?

jak wygląda szycie na miaręPo pierwsze przemyśl swoje potrzeby. Jeśli chęć wzięcia udziału w tym rytuale sama w sobie jest potrzebą nie musisz już nic więcej przemyśliwać. Jeśli jednak masz konkretną sartorialną potrzebę do zaspokojenia, zastanów się nad nią. Pomoże nam to doradzić.

A jak wygląda szycie na miarę w naszym salonie? Pierwsze spotkanie w Macaroni Tomato Warszawa zaczyna się od ustalenie jakie są Twoje potrzeby. Kilka przykładów wprost z naszego salonu: „szukam garnituru do pracy, ale takiego mniej poważnego”, „potrzebuję uniwersalnej marynarki, do noszenia z krawatem i bez”, “szukam kamizelki która będzie dobrze pasować do mojej ulubionej marynarki” itd., itp.  Im więcej nam powiesz, tym lepiej doradzimy, ale nie martw się jeśli Twoje potrzeby nie są tak dobrze sprecyzowane, nasi doradcy zadają masę pytań pomocniczych i razem skrystalizujemy Twój projekt.

Wybór tkaninyjak wygląda szycie na miarę

Z doświadczenia wiemy, że jest to najciekawszy, najważniejszy i najtrudniejszy element procesu. Dlaczego? Ponieważ opcji jest dużo. Za dużo. Jeśli zaczniesz przeglądać tkaniny z pewnością dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz kilku nowych garniturów lub marynarek  😉 Ale wybrać trzeba jedną. Słuchaj naszych doradców. Wiedzą oni nie tylko co będzie pasowało do Twojej cery czy koloru włosów i sylwetki, ale również znają tkaniny i wiedzą, jak sprawdzą się one w użytkowaniu.  Problemem jest to, że tkaninę najczęściej wybieramy na podstawie niewielkiej próbki i niektórym z Was może nastręczać problemów wyobrażenia sobie jak będzie wyglądała uszyta całość. To immanentna część procesu szycia na miarę. Nie da się tego obejść. Odrobina wyobraźni jest konieczna. Podążaj za instynktem.

Miarajak wygląda szycie na miarę

Osobiście moja ulubiona część procesu. Ubrany w koszulę przymiarkową stoisz w przymierzalni, a jeden z naszych doradców, ze szpilkami i centymetrem krawieckim w dłoni, kręci wokół Ciebie piruety. Czujesz się zadbany, w dobrych rękach. Będzie szyte ubranie tylko dla Ciebie. Czy nie jest to przyjemna świadomość? Na tym etapie wymagana jest minimalna współpraca. Trzeba wspólnie ustalić na ile dopasowane (ciasne) ma być ubranie. Niektórzy lubią bardziej przy ciele, inni mniej. Znalezienie wspólnego mianownika jest ważne, ale możemy to jeszcze poprawić na przymiarce.

Wybór dodatkówjak wygląda szycie na miarę

Guziki, podszewki, lamówki, AMF, filc, gurt. Nie wiesz co to takiego? Nie musisz. Każda opcja wykończenia zostanie zaprezentowana i wspólnie z doradcą zdecydujesz która jest najlepsza. Wybór dodatków to okazja na nadanie jeszcze bardziej indywidualnego charakteru Twojemu ubraniu, na przykład kontrastująca ciekawa podszewka czy filc pod kołnierzem albo wyszycie monogramu na podszewce marynarki. Uwierz mi, warto coś ciekawego tu zdecydować, każdy taki indywidualny szczegół będzie Cię cieszył. Dzięki niemu Twoja marynarka czy garnitur przestaną być rzeczą. Pojawią się emocje.

Druga przymiarkajak wygląda szycie na miarę

Za około 4-5 tygodni uszyte, ale niewykończone ubranie będzie gotowe do przymiarki. Jest to moment, kiedy precyzyjnie ustalamy długość rękawów i spodni, ale najczęściej robimy nieco więcej. Dlaczego? Czy oznacza to, że miara została zebrana źle albo zmieniłeś sylwetkę? Nie. Po prostu po raz pierwszy będziesz czuł ubranie na grzbiecie. To już konkretne wrażenie i dopiero teraz będziesz mógł precyzyjnie się wypowiedzieć, czy marynarka jest wygodna. My ocenimy, czy wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką, czy marynarka dobrze leży, ale Ty powiesz nam jak się w niej czujesz. To jest moment, kiedy słuchamy Ciebie i Twoich sugestii, że tu wolisz mieć więcej luzu, a tam mocniej przy ciele. Po to jest druga przymiarka.

jak wygląda szycie na miaręDwa tygodnie później odbierasz swoje, tylko swoje, unikatowe ubranie. Pierwsze wyjścia w nowej marynarce? Cudowne uczucie. Gwarantuję, że każda mijana na ulicy witryna będzie dla Ciebie lustrem. Będziesz zerkać na siebie ukradkiem, aby jeszcze raz zobaczyć jak świetnie wyglądasz!

star star-empty