Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 790 227 088

Waluta: 
12 września 2019

Gentleman w Neapolu – Preorder Jesień 2019

Przenikanie się krawiectwa włoskiego z angielskim to trend znany właściwie od początku męskiej mody.  Niech mi będzie wolno jednak zauważyć, że przenikanie jest jednostronne z północy na południe. Włosi absorbują angielskie wynalazki, przetwarzają je na swoją modłę, a Anglicy trzymają się swojego z zadartym wysoko nosem. W najlepszych sklepach i pracowniach krawieckich Neapolu słyszałem zachwyty nad angielskimi tweedami, widziałem buty wyłącznie angielskich marek.

Tworząc kolekcję na Preorder Jesień 2019 właśnie to mieliśmy na myśli – spotkanie zimnej surowej Anglii i wspaniałych słonecznych Włoch. Wzięliśmy z każdej z tych dwóch krawieckich kultur to co najlepsze.

Najważniejszą decyzją jest oczywiście wybór tkanin. Wszystkie mają klasyczny, na wskroś angielski wzór. Szara kratka Księcia Walii z błękitnym overcheckiem to wzór tradycyjny i ponadczasowy. Podobnie biały windowpane na granatowym tle. Dwie marynarki sportowe to również kratki Księcia Walii, jedna z nich na bladobrązowym tle druga na szarości zmieszanej z błękitem ożywionej różową kratką.

Kratka Księcia Walii. Cóż to za wspaniały i wszechstronny wzór…  Niski kontrast powoduje, że tkanina ta jest łatwa w noszeniu. Nie ma ryzyka, że przytłoczy noszącego. Połączenie nakładających się na siebie kratek i pepitek powoduje, że kratka księcia Walii świetnie pasuje do koszul czy krawatów o właściwie dowolnym wzorze, choć moim zdaniem najlepiej wygląda z tkaninami strukturalnymi (koszule oxford, krawaty dziergane czy z grenadyny).

Te na wskroś angielskie tkaniny zamówiliśmy dla was nie w ostrych tweedach czy grubych wełnach czesankowych, ale w fantastycznych miękkich flanelach wykonanych przez Włochów. To tkaniny, które mówią- dotknij mnie, zatop się we mnie. Marynarki uszyliśmy na ultralekkiej konstrukcji Capri bez wypełnień w ramionach. Innego rozwiania dla gentlemana w via Toledo nie można sobie wyobrazić.

Gdybym miał zdecydować, które modele z Preorderu Jesień 2019 zamówić, nie miałbym problemu z wyborem. Wybrał bym je wszystkie!

Jeśli zainteresowała Cię oferta Preorder Jesień 2019 – umów wizytę lub złóż zamówienie online!

star star-empty