Menu Shop-online
P

iękno garnituru tkwi w szczegółach. Tu każdy milimetr konstrukcji ma znaczenie, a dobra marynarka ma za zadanie dać nam nie tylko wygodę, swobodę ruchu, ale też podkreślić zalety męskiej sylwetki.

KRÓJ i STYL
Wysoka kozerka, brustasza barchetta, wszycie rękawa con rollino lub spalla camicia. Każdy szczegół naszego garnituru jest najwyższej próby, każdy z osobna kryje w sobie kawałek historii światowego krawiectwa. Zsumowane razem, dają piękny i niepowtarzalny garnitur.

Nasze marynarki mają płynne linie, nasi klienci czasem mówią, że się uśmiechają. Widać to po łukowatym kształcie mocnego otwarcia marynarki na froncie. Dzięki takiemu zabiegowi wydłuża się linia nóg co wysmukla sylwetkę. Kieszonka piersiowa cięta jest po łuku. Podobna do łódki, kieszeń barchetta, to nie jedynie zabieg stylistyczny. Lepiej się układa na klatce piersiowej, dając anatomiczną linię. Z kolei wysoka kozerka marynarki (czyli połączenie kołnierza z wyłogiem) optycznie poszerza ramiona, wydłuża tułów dając wrażenie smuklejszej sylwetki. Wąskie rękawy pomagają nam podkreślić talię.
To tylko kilka punktów w unikatowych marynarkach garniturów Macaroni Tomato.

KONSTRUKCJA
Garnitur ma być przede wszystkim wygodny, dlatego musi być lekki. Przez swoją konstrukcję, sposób wszycia rękawów i setki innych detali ma pracować z człowiekiem. Po założeniu go, można o nim zapomnieć i być pewnym, że się znakomicie wygląda.

Marynarki szyte są metodą półtradycyjną, to znaczy, że wewnętrzną konstrukcję stanowi wkład z włosia końskiego. Taka marynarka lepiej się układa. Wkład z czasem nabiera kształtu naszego ciała a marynarka staje się drugą skórą. Miękką linia ramiona to zasługa delikatnych wkładów barkowych.

DOPASOWANIE
Doskonałe dopasowanie to cecha marynarkek szytych na miarę. Spod mankietów marynarki zawsze powinno wystawać około centymetra koszuli. Talia powinna być zarysowana, ale cały czas dając nam wygodę noszenia. Kołnierz marynarki powinien ścliśle przylegać do kołnierza koszuli. Szując na miarę wykonujemy dziesiątki operacji aby uzyskać odpowiedni efekt.

DETALE
Diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego w naszych garniturach używamy najwyższej jakości podszewek, w tym podszewek z cupro, czyli bawełny tkanej podobnie jak jedwab, bardzo lekkiej i przewiewnej tkaniny. Guziki rogowe, jedwabne nici czy piękne stębnowania są ostatnia kropką nad "i".