6 marca 2020

Buty na ślub – jakie wybrać? Praktyczny poradnik.

Buty na ślub

Mówi się, że buty są podstawą elegancji. Dosłownie i w przenośni. Strój na ślub nie jest tu wyjątkiem. Źle dobrane buty mogą zrujnować twój wizerunek. Na nic się zda cały trud włożony w dobrze wybrany i skrojony garnitur, doskonale dobrane dodatki i przemyślaną stylizację, jeśli w tym jednym punkcie podwinie ci się noga. Nie możesz sobie na to pozwolić. No dobrze, ale jakie buty to dobre buty na ślub?

buty na ślub
Po pierwsze dobierz je do stylizacji

Ślub to okazja formalna, więc buty czarne są jak najbardziej odpowiednie i bezpieczne do większości stylizacji. Najbardziej klasyczny model to tak zwane oksfordy. Prostota jest ważna, wszak w męskiej elegancji prostota równa się wysoka formalność stroju.

buty na ślub

Zatem jeśli ubierasz smoking rozważ założenie czarnych lakierek. Są one najbardziej odpowiednie do stroju wieczorowego. Z kolei wybierając garnitur warto postawić na czarne buty z licowej skóry (a więc nie lakierowane). Zwłaszcza do ciemnego granatu i szarości.

buty na ślub

Bardzo modne w tym roku stylizacje w stylu Boho, aż proszą się o brązowe buty. Odcieni brązu jest dużo. Raczej polecamy ciemniejsze lub wpadające w czerwień (wiśniowe). Taki kolor najlepiej łączy się z brązowym czy beżowym garniturem, ale brązowe buty dobrze też wyglądają z garniturami w jaśniejszych odcieniach granatu. Jednak pamiętajcie, że brązowe buty obniżą formalność całej stylizacji. Miej to na uwadze.

buty na ślub bohoJeśli chodzi o inne kolory, naszym zdaniem, elegancki Pan Młody powinien poprzestać tutaj na poszukiwaniach. Ma więc do wyboru czerń lub różne odcienie brązu.

Postaw na jakość

Buty to taki element męskiej stylizacji w którym zła jakość aż bije po oczach. Toporne plastikowe podeszwy, kwadratowe noski, tania skóra, której nie da się wypastować, to wszystko przyćmi nawet najlepszą stylizację. Zwracaj uwagę czy buty są na skórzane podeszwie. Samo w sobie nie jest to może wartością, ale jest wyznacznikiem dobrej jakości producentów butów. Jeśli buty są na skórze, to duże są szansę, że reszta elementów (styl, jakość skóry) są na wysokim poziomie.

męskie buty ślubne

Jeśli boisz się, że buty na skórzanej podeszwie są śliskie (słusznie), pochodź w nich kilka dni wcześniej. Będziesz wiedział czy swój najważniejszy krok w życiu zrobisz pewnie. Jeśli poczujesz się niekomfortowo buty można podkleić cienką warstwą gumy. Nie zniekształci ona buta, a zabezpieczy cię przed ślizganiem.

Nowe buty koniecznie rozchodź! Każde, nawet najlepsze buty wymagają złamania. Jeśli tego nie zrobisz, przez cały swój ślub będzie marzył o pantoflach 😉
Pamiętaj również, by odpowiednio zadbać o buty przed tym najważniejszym dniem – wyszczotkuj je, potraktuj dobrej jakości kosmetykami i wypoleruj na wysoki połysk!

star star-empty